Анатолій Іванович Кочерга

Анатолій Іванович Кочерга – всесвітньо відомий український оперний співак (бас), народний артист  СРСР, народний артист  України, лауреат Шевченківської премії. Закінчив  Київську консерваторію ім. П. І. Чайковського (клас Р.А. Розумової). Працював солістом Академічного театру опери та балету України ім. Т.Г. Шевченка.    Стажування  проходив  у театрі «Ла Скала» (Мілан, Італія). З 1987 року працює по контрактах на оперних та концертних залах світу: в трупі Віденської опери, в Зальцбургу (Австрія), на сцені театру «Гранд-опера» (Париж), в «Метрополітен-опера» (Нью-Йорк).

Міжнародний тріумф Анатолія Кочерги відбувся у 1989 році у «Хованщині» Модеста Мусоргського у Віденській державній опері. Після чого почалась його тісна співпраця з диригентом Клаудіо Аббадо та іншими визначними діячами оперного мистецтва, виступи у найкращих операх, концертні тури з симфонічними оркестрами, гастролі по всьому світу, які з часом стають лиш все більш затребуваними. Партію Бориса Годунова Анатолій Кочерга виконував у Зальцбурзькому Великодньому фестивалі, Віденській державній опері, а також турне у складі Віденської опери по Японії. Серед близьких професійних колег Кочерги був Мстислав Ростропович. Співак працював з Гідоном Кремером, Одзава Сейдзі, Володимиром Ашкеназі та іншими відомими диригентами.

У 2011-2012 роках А. Кочерга брав участь у постановках опер «Дон Карлос» у Мюнхені, «Леді Макбет Мценського повіту» у Мадриді, «Хованщині» у «Метрополітен опера» (Нью-Йорк).

Нагороди і звання:

  • Лауреат V -го Всесоюзного конкурсу вокалістів імені М. І. Глінки (1-а премія-Вільнюс, 1971)
  • Лауреат конкурсу вокалістів 10-го Всесвітнього фестивалю молоді і студентів в Берліні (1973)
  • Лауреат Міжнародного конкурсу ім. П. І. Чайковського (V -а премія) (Москва, 1974)
  • Народний артист УРСР (1979)
  • Народний артист СРСР (1983)
  • Державна премія Української РСР ім. Т. Шевченка (1989) — за виконання партій в оперних спектаклях «Борис Годунов», М. П. Мусоргського «Дон Карлос» Дж. Верді, «Милана» Г. Майбороди
  • Орден князя Ярослава Мудрого V ступеню (2016)
  • Почесний академік Національної академії мистецтв України (2018)

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ВОКАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА “БУРШТИНОВІ СОЛОСПІВИ”