ІI МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ВОКАЛІСТІВ Rivne Vocal Premieres

ПОЛОЖЕННЯ

ІI МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ ВОКАЛІСТІВ

Rivne Vocal Premieres

м. Рівне

11-13 листопада 2022 року

дистанційно

 

завантажити положення про конкурс та анкету учасника pologenniaII

Конкурс вокалістів Rivne Vocal Premieres (далі Конкурс) започатковано заслуженим працівником культури України, доцентом Галиною Швидків, Рівненським державним гуманітарним університетом (кафедра пісенно-хорової практики та постановки голосу) в партнерстві з КЗ «Рівненська обласна філармонія» за підтримки асоціації сольного співу рівненського обласного відділення Національної Всеукраїнської Музичної Спілки, ГО «Нове мистецьке коло», управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, профспілки працівників культури, профспілки працівників освіти і науки, управління освіти Рівненського міськвиконкому, управління культури Рівненського міськвиконкому.

Завдання та мета конкурсу:

 • згуртування творчої інтелігенції, молодих виконавців, представників української та зарубіжних шкіл вокального мистецтва;
 • пропаганда, підтримка, популяризація, розвиток української та світової вокальної спадщини;
 • розвиток естетичних смаків учасників, розширення їх репертуарного кругозору;
 • вдосконалення виконавської майстерності вокалістів, стимулювання додаткової мотивації в подальшому рості професійної майстерності;
 • підтримка талановитої молоді та надання їм можливості реалізовувати свій творчий потенціал;
 • виявлення серед учасників конкурсу талановитих виконавців та їх викладачів, підтримка їх творчої активності;
 • встановлення творчих контактів між учасниками конкурсу з різних країн та можливість обміну досвідом роботи для викладачів.

Організатори конкурсу:

 • Міністерство освіти і науки України
 • Рівненський державний гуманітарний університет (кафедра пісенно-хорової практики та постановки голосу)
 • КЗ «Рівненська обласна філармонія» РОР

 

Учасники конкурсу:

До участі у Конкурсі запрошуються учасники віком від 7 до 35 років ( V категорія без обмеження віку) в жанрах академічного, естрадного та народного співу у номінаціях соло та малі вокальні форми (дуети, тріо, квартети, квінтети, тощо), які погоджуються з умовами конкурсу.

Організаційний комітет конкурсу визначає п’ять категорій учасників:

І категорія – учні молодших, середніх та старших класів шкіл естетичного виховання, ліцеїв, музичних шкіл та студій;

II категорія – студенти педагогічних коледжів та коледжів культури і мистецтв;

ІІI категорія – студенти та випускники фахових музичних коледжів, студенти інститутів мистецтв,музично-педагогічних факультетів ВНЗ .

ІVкатегорія – студенти та випускники музичних академій (консерваторій), артисти музичних, музично- драматичних театрів, філармоній та інших концертних організацій.

V категорія – учасники-аматори, для яких не обов’язкова спеціальна музична освіта (без обмеження віку)

 

 

Програмні вимоги для учасників конкурсу

Академічний спів:

1 тур

 1. Арія або романс української чи світової вокальної класики (XІX – XX ст.).
 2. Мистецька пісня країни учасника.

2 тур

1.Твір на вибір учасника.

Естрадний спів:

1 тур

 1. Твір світової естрадної класики.

2 тур

1.Твір на вибір учасника.

Учасники виконують дві різнохарактерні пісні. Для представників України одна з них обов’язково повинна бути виконана українською мовою. Для представників іноземних держав – будь-якою мовою на вибір учасника. Усі твори виконуються наживо в супроводі інструментальної фонограми (-1).

Народний спів:

1 тур

 1. Народна пісня (a cappella).

2 тур

 1. Народна пісня з супроводом (фонограма, інструментальний музичний супровід).

Малі вокальні форми (дуети, тріо, квартети, квінтети, тощо).

1 тур

 1. Твір українського композитора.

2 тур

 1. Твір на вибір учасників.

Вимоги до відеозапису:

До конкурсу приймається відеозапис, зроблений не раніше 1 січня 2022 року.

Файл повинен бути завантажений на www.youtube.com  Приймаються тільки посилання на перегляд відео.

Допускається професійна і якісна аматорська зйомка програми виступу.

УВАГА! Відеозйомка повинна проводитися без виключення і зупинки відеокамери, спочатку і до кінця виконання одного твору, тобто твір виконується без зупинки і монтажу. Допускаються паузи в запису між творами. Під час виконання програми, на відео повинно бути чітко видно постать виконавця .Запис не повинен містити монтажу і спецефектів.

 

Критерії оцінювання учасників:

– вокальна майстерність (чистота інтонування, співочий діапазон, тембр голосу, розподіл дихання у фразах, вокальна дикція та артикуляція тощо);

– культура звуку (якість звуковидобування і звуковедення, володіння штриховою технікою, виконавська манера тощо);

– рівень володіння вокальною технікою; здатність до емоційного розкриття художнього образу твору;

– сценічний образ та сценічна культура учасника;

– відповідність манери подачі конкурсного твору жанру;

– володіння стилістичними особливостями;

– відповідність музичної та змістовної складової;

– підбір та трактування творів:

– емоційність виконання.

Примітка: можливий транспорт тональностей творів. Усі твори виконуються на мовах оригіналу або в українському перекладі (для конкурсантів з України). Усі твори (академічний спів) виконуються в супроводі фортепіано (конкурсанти виступають зі своїми концертмейстерами). Під час конкурсної програми (естрадний, народний спів) забороняється використовувати фонограми (-1) з продубльованим вокальним унісоном (допускається бек-вокал у разі, якщо він не є основною темою).. Не допускається виступ вокалістів під фонограму (+1). Тривалість виступу конкурсанта до 10 хвилин. В програмі просимо зазначити точну тривалість звучання твору. Зміни в програмі допускаються лише за погодженням оргкомітету Конкурсу.

Журі конкурсу

Оцінку конкурсних прослуховувань учасників та визначення переможців здійснює журі на чолі з Головою.

Голова журі конкурсу Лідія  Забіляста – народна артистка України, лауреат Національної премії України ім.Тараса Шевченка, професор кафедри оперного співу НМАУ  ім.П.Чайковського

Члени журі:

Валентина Антонюк – народна артистка України, доктор культурології, професор, зав.зафедри камерного співу НМАУ імені П.І.Чайковського;

Ганна Джулай – заслужений діяч мистецтв України, заслужений діяч естрадного мистецтва України, професор кафедри сольного співу Одеської національної музичної академії ім.А.В.Нежданової, кандидат філософських наук

Марта Замойська-Маковська – мистецький керівник  Il Canto-Magnificat (Варшава)

Жао Джін –  директор музичного факультету Університету Хечі. Член Міжнародного комітету музичної освіти Нью-Йоркського оперного товариства, художній керівник Міжнародної асоціації художників України, заслужений актор Нью-Йоркської оперної академії, заслужений актор Бангкокського оперного центру, Таїланд. Стипендіат ЛНМА ім.М.В.Лисенка

Рафаелла Фернандес – солістка оперних театрів м.Озімо (Італія), Нюрберга та Ганновера (Німеччина),Байройта (Австрія)

Галина Швидків – заслужений працівник культури України, доцент кафедри пісенно-хорової практики та постановки голосу Рівненського державного гуманітарного університету, емісар культур України та Китаю, голова асоціації сольного співу та заступник голови рівненського відділення НВМСМикола Швидків– заслужений артист України, доцент кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання КОГПА ім..Т.Г.Шевченка ,соліст Рівненської обласної філармонії.

Журі залишає за собою право коригувати програму і виступи конкурсантів. Всі прослуховування проходять публічно. Оцінка виступів учасників конкурсів проводиться за 10 бальною системою. Рішення журі оформлюється у вигляді протоколу, є остаточними і оскарженню не підлягає. Діяльність роботи журі регламентується положенням про журі, що затверджується головою оргкомітету.

 

Фінансові зобов’язання

Конкурс не є комерційним проєктом.

Усі витрати на організацію конкурсу здійснюються за рахунок благодійних, спонсорських та інших внесків.

Фінансування учасників та супроводжуючих осіб здійснюється за рахунок сторони, що відряджає.

Учасники мають право брати участь в декількох номінаціях за наявності окремої анкети та оплати за кожну номінацію.

Благодійний конкурсний внесок учасника складає 800 грн. або (20 доларів США для іноземних учасників). Для учасників малих вокальних форм 400 грн. з кожного учасника (10 доларів США)

Одержувач: ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 333391, ЄДРПОУ 03963986, № рахунку UA673333910000026007054725254 Національна всеукраїнська музична спілка (на конкурс Rivne Vocal Premieres 2022) або «Приватбанк» 4149 6293 5192 3420

Оргкомітет має ексклюзивне право на розміщення в інтернеті конкурсних відеозаписів учасників.

Частина коштів буде скерована на підтримку ЗСУ

 

Нагородження переможців

Переможці конкурсу (володар „Гран – прі” (одна нагорода), лауреати І, ІІ, ІІІ премій у всіх категоріях, дипломанти конкурсу) нагороджуються Дипломами та призами. Диплом – «Кращий концертмейстер Конкурсу».

Володар Гран-Прі отримає можливість проведення сольного концерту в Залі камерної та органної музики м.Рівне

Усі учасники конкурсу будуть нагороджені дипломами за участь.

Оргкомітет конкурсу за погодженням з журі може нагороджувати переможців та учасників конкурсу спеціальними призами від державних та громадських організацій, спонсорів, меценатів.

Керівники та наставники конкурсантів отримають подяки за вагомий внесок у розвиток вокального мистецтва на ниві музично-педагогічної діяльності та за виховання обдарованої молоді в Україні.

Дипломи,подяки,сертифікати та відзнаки будуть надіслані на адреси учасників «Новою Поштою»

Заявка на участь у конкурсі

Заявки на участь у I Міжнародному конкурсі вокалістів Rivne Vocal Premieres заповнюються українською або англійською мовою та подаються не пізніше 1 листопада 2022 року на електронну адресу Директора Конкурсу, голови оргкомітету – заслуженого працівника культури України, голови асоціації сольного співу рівненського відділення НВМС, доцента кафедри пісенно-хорової практики та постановки голосу РДГУ Галини Швидків: halyna7@ukr.net.Тел: 0974319406 з позначкою „На конкурс”.

До заявки встановленого зразка додаються:

– ксерокопія диплому про спеціальну музичну освіту; для студентів – довідка з місця навчання за підписом керівника учбового закладу;

– творча автобіографія (резюме);

Документи, що надійшли із запізненням або не в повному обсязі, не розглядаються. Дирекція Конкурсу не забезпечує учасників Конкурсу медичним страхуванням.

У разі необхідності Оргкомітет Конкурсу надсилає учасникам Конкурсу офіційне запрошення для отримання візи.

Іноземні учасники особисто відповідають за оформлення паспортів та віз. Консультації з цих питань можна отримати в найближчому посольстві або консульстві України.

Оргкомітет

Для організації та проведення конкурсу створюється оргкомітет.

Усі питання, як в період підготовки конкурсу, так і під час його проведення вирішуються оргкомітетом.

Директор та голова оргкомітету конкурсу – заслужений працівник культури України, голова асоціації сольного співу рівненського відділення НВМС, доцент кафедри пісенно-хорової практики та постановки голосу РДГУ Галина Швидків.

Виконавчий директор конкурсу – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри пісенно-хорової практики та постановки голосу РДГУ Бондарчук Алла Ярославівна.

Артистичний директор конкурсу – завідувач кафедри пісенно-хорової практики та постановки голосу РДГУ, кандидат педагогічних наук, доцент Григорчук Ігор Станіславович.

Адреса оргкомітету: м. Рівне, вул. Хвильового, 7, кафедра пісенно-хорової практики та постановки голосу. Телефони для довідок: 0974319406 (Швидків Галина Романівна).