Найвідоміший композитор хорової музики в Україні поспілкується з громадою міста Рівне, познайомить зі своєю творчістю. Прем’єра у Рівному “Хорові імпрези: Артемій Ведель-Леся Дичко “Помолихся лицю Твоєму всім серцем моїм”..

2 та 3 квітня 2017 р. у рамках проекту “Рівне – місто унікальних подій”, за запрошенням архієрейського хору “Знамення” на концерти та дні пам’яті, присвячені до 250 річчя від дня народження видатного українського композитора, представника барокко в Україні Артемія Веделя, у Рівному відбудеться творча зустріч із народною артисткою України, композитором Лесею Дичко та архієвістом Євгеном Махновцем.

2 квітня 2017 року о 18:00 Зал камерної та органної музики сповниться музикою Артемія Веделя та Лесі Дичко хоровим концертом “Помолихся лицю Твоєму всім серцем моїм” у виконанні архієрейського хору “Знамення” (диригенти: Наталя Іваник та Володимир Іваник) та Академічним оркестром РОФ (керівник: Сергій Черняк).

Під час зустрічі найвідоміший хоровий композитор в Україні Леся Дичко поспілкується з творчою громадою міста, студенством та познайомить із своєю творчістю.

“Це надзвичайно велика подія для міста Рівне зустрічати особу такої важливості. Колись ми уже зустрічали Лесю Василівну у Рівному, тоді, з її легкої руки, Рівне було обране, як місто для проведення заходів з нагородження Державної відзнаки: Національної премії України ім.Т.Шевченка.

Проводячи ряд не менш важливих заходів по вшануванню пам’яті видатного українського композитора Артемія Лук’яновича Веделя, на наше запрошення погодилася завітати до Рівного і видатна композитор української сучасної хорової музики, творчість якої дуже пов’язана з мистецьким спадком Артемія Лук’яновича. Наприклад, хоровий концерт “Помолихся лицю Твоєму всім серцем моїм”, (Прем’єра у Рівному) що ми презентуватимемо з архієрейським хором “Знамення” у супроводі академічного камерного оркестру Рівненської обласної філармонії, хоровий твір належить Артемію Веделю, а струнна оркестрова група, – авторство Лесі Василівни.

 

Цікаво, що, слухаючи музику Веделя-Дичко, сказати, що струнна група – це лише оркестровий супровід, буде зовсім не правильно і грубо, оскільки музика Лесі Дичко настільки гармонійно поєднується в концерт Веделя, що є не те що невідривною і ніби першопочатково задуманою частиною твору ще на час написання Веделем, а зараз виглядає як невелика опера, окрема історія, де є чудова музика в мелодіях, яка передається почергово оркестром, солістами та хором. Будучи на першій репетиції зведеній з оркестром, отримані приємні враження від цієї музики залишилися у всіх учасників нашого колективу. Музика ця дуже гарна, її хочеться співати, а, мабуть, оркестрантам, грати, тому радує те, що наш вибір зробити подарунок для нашого міста буде унікальним.

Чому саме Ведель? Зрозуміло, що для Рівного випала унікальна нагода, а можливо, чи не єдиному місту, а, можливо, я надіюсь, що не єдиному, а першим в Україні розпочати відзначати ювілей видатного композитора України, представника українського бароко. Чомусь Веделя знають не всі в Україні, коли у світі його шанують більше, так ЮНЕСКО 2008 визнали роком Артемія Веделя, є усі передумови про те, наступний рік ця світова мистецька організація назвуть роком Веделя. Саме тому наше завдання познайомити з творчістю видатного композитора, тим більше, що за участі історика, мистецтвознавця-архієвіста Євгена Махновця, ми презентуватимемо для багатьох українців ще не пізнанного, або давно забутого раніше Веделя, так як завдяки кропіткій роботі Євгена Махновця, були віднайдені в архівах та редаговані нотні записи Веделя, що досі незнанні, або давно вважалися втраченими і не виконувалися точно з ціле століття, будуть представлені слухачу нашого концерту.

До наших проектів прислухалося місто – творчий колектив бере участь у міській програмі: “Рівне – місто унікальних подій”, і ми отримали можливість реалізувати свої задуми – провести декілька концертів для мешканців міста і його гостей.. До нас приєдналися і ми тісно співпрацюємо з: управлінням культури і туризму Рівненського міськвиконкому, Рівненською обласною філармонією, Інтистут мистецтв РДГУ, і Національна всеукраїнська музична спілка. Але, найперше, хочеться подякувати Рівненській єпархії Української православної церкви Київського Патріархату, – за благословення Владики Іларіона Архієпископа Рівненського і Острозького та вагому підтримку наших ініціатив, та всім мешканцям міста, хто до долучився нашої справи.

(на фото: подружжя Наталя та Володимир Іваник – диригенти хору “Знамення”)

Цього року архієрейський хор “Знамення” святкує свій ювілей – 20 років з часу заснування. Концерт Веделя-Дичко входить в ряд запланованих упродовж року і ввійшов під назвою “Хорові імпрези”, ідейним творчим задумом і головною “рушійною силою” якого є Наталя Іваник – диригент хору “Знамення”, старший викладач кафедри хорового диригування Інституту мистецтв РДГУ. Саме їй варто подякувати не лише як керівнику хору, а як ідейному засновнику всіх творчих задумів “Знамення”, їй, та Володимиру Іванику – також диригенту хору “Знамення”. У творчому тандемі подружжя Іваників здійснили і здійснять ще не один успішний та цікавий проект. Колектив “Вектор Альянс Рівне” – лише виконавчий продюсер.

Ми запрошуємо на наші концерти і творчі заходи, “Хорові імпрези” – це подарунок для міста Рівне, його мешканців та гостей.. Це важливо для нас. Дякую”.

Юрій Яцика (керівник проекту “Вектор Альянс Рівне” та продюсер концертів хору “Знамення”)

Leave a Reply