У Рівному відбулося нагородження переможців конкурсу ЛЕСИН ПРОМІНЬ

 

22 березня 2021 року у Рівному відбулося нагородження учасників І відкритого конкурсу малюнків дитячої та учнівської творчості «Лесин промінь». Присвячений конкурс до 150-річчя від дня народження української письменниці Лесі Українки.

Відеосюжет телеканалу Сфера-ТВ/Рівне.

Спочатку конкурс планували проводити у межах Рівненської області. Але, творчий спадок Лесі Українки – загальнокультурне надбання, ми не змогли відмовити брати участь конкурсантам з усієї України. Таким чином, у конкурсі прийняли участь близько 300 змагунів з 13 областей України.

Так, як малювати художні образи на основі літературних творів – притаманно випускникам мистецьких шкіл, визначати кращих було досить не просто.. Мабуть, не змінними для будь-якого художнього конкурсу можна виділити основні критерії щодо оцінювання: оригінальність ідеї, яскравість і художня виразність малюнку, повнота розкриття теми, якість самостійної роботи, образність, цілісність, динаміка, ритм тощо.

Найбільший змаг можна виділити серед старших вікових категорій. Заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства Остап Ковальчук – голова журі – зокрема зазначив: “Багато сильних робіт, які запам’ятовуються, цікаві за задумом і гарні за виконанням”. І справді, змагання було між досить сильними конкурсантами. І, відверто зізнатися, дипломантів конкурсу також можна і потрібно вважати переможцями!.. Але перед початком оголошення конкурсу організаторами було строго погоджено передбачена кількість можливих переможців та визначена квота серед нагород, тому що перш за все – це ЗМАГАННЯ.. Відзначити хочеться кожного конкурсанта, тому що усі діти – молодці. Перш за все тому, що виявили сміливість проявити себе.

Дякую усім, хто прийняв участь у спільній мистецькій події: класним керівникам та вчителям мистецтва та літератури, працівникам бібліотек, батькам учасників конкурсу, що провели виховні години творчості, розкриваючи літературний спадок Лесі Українки у дитячих художніх образах. Керівникам шкіл, мистецьких осередків за підтримку росту інтересу до мистецтва серед дітей та творчої учнівської молоді. Впевнений, що наш задум вдалий, а отриманий досвід можна з легкістю застосовувати на інтегрованих заняттях кожному, додатково помістити до своєї педагогічної скарбниці.

Окрема вдячність усім, хто долучився до організації заходу. А це команда Всеукраїнського об’єднання Мистецький Вектор, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури – НАОМА, Управління культури та туризму Рівненської ОДА.

Кожного разу, організовуючи конкурс, переконуюся, що в Україні зростає покоління, обдароване багатовекторними талантами. А національний спадок видатної української письменниці Лесі Українки наче потужний промінь через віки показує шлях до втілення національної української ідеї.

Нагадаю, що переглянути результати конкурсу можна за наступним посиланням..
Щирі вітання переможцям.
До нових зустрічей.
May be an image of 3 людини, дитина, люди стоять та у приміщенні
210322 lesyn promin 5
Немає опису світлини.
May be art of 1 особа та brick wall
May be an image of 15 people, including Elena Felik, Юрій Яцика, Любов Романюк and Анжела Петришина, дитина, люди стоять та у приміщенні

Leave a Reply