Найцікавіші театральні вистави цього тижня

Фото взято зі світлин Рівненського академічного українського музично-драматичного театру

Колись похід до театру був подією. Та ті часи в минулому. Театральне мистецтво розвивається та набуває обертів. Сміливі сучасні постановки молодих режисерів чіпляють як студентів, так і досвідчених театралів, а легендарні історії, улюблені кількома поколіннями, ніколи не виходять з моди. Відвідування театру – це як дегустація доброго вина. Не пийте залпом, придивіться до кольору, відчуйте аромат і вже потім зробіть ковток.         Неможливо охопити увагою всі театральні події, які відбуватимуться на цьому тижні в Україні, бо кількість їх велика. Тому зупинимось на найцікавіших.

16 квітня 2019 року на вас чекає:

 • Чернівецький музично-драматичний театр ім. О. Кобилянської (Чернівці, пл. Театральна,1) з виставою «Собаче серце». Її без сумніву оцінять справжні естети театрального мистецтва і шанувальники творчості геніального режисера Валерія Золотухіна. Дія за М. Булгаковим відбувається в 20-і роки в радянській Росії. Відомий московський професор Пилип Пилипович Преображенський вирішується на експеримент по пересадці сім’яних залоз і гіпофіза померлого безхатька, п’яниці і хулігана милому собаці Шарику, знайденому на вулиці. Результати операції перевершили всі очікування – Шарик поступово почав приймати людську подобу! Але тут же з’ясувалося, що він став грубіяном і п’яницею, подібно донору пересаджених органів – Климу Чугункіну.

 

 • Мистецько-концертний центр ім. Івана Козловського (Київ, вул. Хрещатик, 50-б) вистава-драма «Каллас». Основою вистави стали факти і домисли пов’язані з найважливішими моментами біографії Марії Каллас, які знаходяться у відкритому доступі. Інтерес до Марії Каллас з роками все більше зростає, і все ж ми дуже мало знаємо про справжню Каллас. Її життя і смерть залишили більше питань ніж відповідей.

 

 • Український театр (Одеса, вул. Пастера, 15). Вистава «Тіні забутих предків» – це невідоме, загадкове, але таке захоплююче життя стародавніх українців! Це авангардне і водночас пластично-музичне дійство, створене на класичній основі з вражаючими несподіваними та сценічними ефектами XXI століття. Постановка цієї вистави досить цікава і місць для глядачів вкрай мало, бо під час дійства вони будуть знаходитись безпосередньо на сцені, де розгортатимуться події.

 

17 квітня 2019 року на вас чекає:

 • Рівненський обласний академічний український музично-драматичний театр (м. Рівне, Театральна площа,1) комедія «Сватання на Гончарівці» за Григорієм Квіткою-Основ’яненком. Сюжет вистави класичний – батьки мають намір віддати доньку за багатого нелюба і байдуже, що він без клепки в голові. Та історія ця закінчується хепі-ендом. До того ж вона переповнена щирим гумором, мотивами народних пісень, авторською іронією.

 

 • Рівненський академічний обласний театр ляльок (м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 15) розвиваюча вистава «КУ-КУ». Вона розроблена спеціально для малюків віком від 1 до 3 років. Маленькі глядачі разом з батьками потрапляють в куполоподібний простір, а їх всього чотири (Ранок, День, Вечір, Ніч) та розміщуються на м’яких пледах і пуфах. Глядачі не тільки дивляться, а й приймають участь у виставі. Сеанси щосереди з обмеженою кількістю місць, тому треба заздалегідь бронювати. Слід зауважити щодо правил відносно відвідування цієї вистави: діти повинні бути тільки з батьками, одяг малечі та дорослих повинен бути зручним для гри, необхідно взяти змінне взуття або шкарпетки.

 

 • Театр «Актор» (Київ, вул. Велика Житомирська, 40) постановка «Сім розгніваних джентльменів». Постановка по фільму «Чудова сімка» Джона Стерджеса, в основі якого лежить стрічка «Сім самураїв» культового режисера Акіри Куросави. «Сім розгніваних джентльменів» – відверта комедія для дорослих в 2-х діях. У нареченого зривається весілля, причому за абсолютно незрозумілих причин. Тоді всі гості вирішують розібратися, де ж правда і справедливість. Сім брутальних чоловіків. Костюми, сигари, віскі, зброя, бійки… Навіть заручник є! Але все закінчиться як у класичних голлівудських комедіях – хепі-ендом.

 

 • Український театр (Одеса, вул. Пастера, 15) – Театр тіней 3D SHOW. Це перший фантастичний 3D театр тіней в світі. VerbaShadowShow – театр тіней, який ось уже 8 років представляє Україну в 37 країнах. На їхньому рахунку гастролі в США, Німеччині, Франції, Монако, Китаї та багатьох інших країнах. – Центр мистецтв Новий український театр (Київ, вул. Михайлівська, 24ж)
 • вистава «Методи виховання маленьких засранців» за п’єсою, яка отримала першу премію Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова – 2018». Історія трьох братів, які майже втратили зв’язок один з одним. І все, що їх досі об’єднує – рідний дім та старий пес… Але чути стукіт у двері – і заходить Вона. Тільки в її силах примирити братів. Або витягти з «шафи» таємниці і посварити їх назавжди.

18 квітня 2019 року вас запрошують:

 • Рівненський обласний академічний український музично-драматичний театр (м. Рівне, Тетральна площа,1) комедія «Мартин Боруля» за І. Карпенко-Карим. Як відомо, письменник використав у творі факт з життя своєї родини. Його батько поставив собі мету – домогтися дворянства. Він витратив на це багато часу та марно! В старих документах прізвище було Тубілевич, а в нових – Тобілевич. Карпенко-Карий висміяв прагнення простих людей вибитись у дворяни.

 

 •  Закарпатський драмтеатр ( Ужгород, вул. Л. Толстого, 12) вистава «На Західному фронті без змін». Вистава за романом Е. М. Ремарка – просте і нещадно відверте оповідання про жахи війни, про «втрачене покоління», про незворотні перевороти в людській свідомості. Подивиться та проведіть паралель з української сучасністю. – Сцена 6 (Київ, вул. Васильківська, 1) вистава «Каліки» від театру «Золоті ворота». Актуальна п’єса німецького письменника Сергія Геснера «Каліки» буквально за кілька років стала відомою в Німеччині. Тепер настала черга і українського глядача познайомитися з нею. Це розповідь про двох хлопців, які виявилися в реабілітаційній клініці. Вони обидва на думку суспільства – “каліки”. Слід пам’ятати просту істину: не треба витрачати життя на спроби змінити неможливе. Краще витратити всі ці зусилля на те, щоб когось зробити щасливим. Після закінчення вистави авторський концерт групи ZBSBand.

19 квітня 2019 року завітайте:

 •  Рівненський обласний академічний український музично-драматичний театр (м. Рівне, Театральна площа,1) музична комедія за К. Ґольдоні «Господиня заїзду». Це один із найвідоміших творів засновника італійської комедії Карло Ґольдоні. В основі сюжету історія вродливої господині заїзду Мірандоліни. Жінка без жодних зусиль підкорює серця майже усіх постояльців-чоловіків. Та серед них трапляється жінконенависник кавалер Ріпафратт. Чи піддасться він чарам Мірандоліни? Дізнаєтесь, завітавши до театру.

 

 • Чернігівський Обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка (Чернігів, пр-т Світу, 23) вистава “Невчасно”. Комедійна постановка розкриває серйозні загальнолюдські теми. Вистава примушує замислитися над своїм призначенням в житті. Постановка початкуючого режисера і талановитої актриси Анастасії Кузик. “Невчасно” – це історія про складний вибір, перед яким стоїть головний герой вистави. Життя – це Божий дар, від якого він готовий відмовитись, наклавши на себе руки. Що далі? Кінець? Ні, тільки початок. Попереду – прозріння з подання уважного Ангела-хранителя, подорож в минуле життя і – несподіване надбання самого себе!

 

 • Палац «Україна», малий зал (м. Київ, вул. Велика Васильківська, 103) «Мій Гамлет. Висоцький» за творами В. Висоцького і спогадами його друзів. Для будь-якого актора отримати роль Гамлета – велика мрія. Володимир Висоцький втілив її у життя і присвятив цьому персонажу один з найпроникливіших своїх віршів. І хоча Висоцького, на жаль, вже немає з нами, кількість його шанувальників не зменшується, а навпаки – зростає.

20 квітня 2019 року на вас чекає:

 • Рівненський академічний обласний театр ляльок (м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 15) дитяча вистава «Маленька фея» . Ця повчальна казка про карлика Тьху-ти. Він терпіти не може працьовитих людей і прагне перетворити їх на ледачих та безвольних. Коли людина сердиться, він стає сильнішим. Саме через це потрапила до його полону маленька Фея. Та працелюбний Горан вже мчить її виручати.

 

 • Чернігівський Обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка (Чернігів, пр-т Миру, 23) вистава “Скапен”. Ви тільки уявіть – твору Мольєра “Витівки Скапена” майже 350 років! А він як і раніше смішний та актуальний. Щоб уникнути невдоволення батьків щодо обраних ними дівчат, двоє закоханих звертаються до слуги одного з них – Скапену. Ім’я “Скапен” – похідне від scappare (уникати, випаровуватися в італійському). Але спритному слузі рідко вдається минути ударів палиці через витівки і хитрощі. Та й подяку він отримує зовсім рідко.

 

 •  Одеський Національний Академічний театр Опери та Балету (Одеса, пров. Чайковського, 1) опера «Кармен. Цей твір Жоржа Бізе вважається одним з найзнаменитіших у світі. Цікавий сюжет, яскраві костюми та бездоганна гра акторів. Опера в 4-х діях виповнюється французькою і супроводжується українськими синхронними титрами.- Рівненський академічний український музично-драматичний театр (м. Рівне, Театральна пл., 1) оперета «Сільва» Імре Кальмана. Кальман поза всяким сумнівом був художником, який зумів створити гучну і непросту оперету про подолання класових перегородок. За фасадом класичного сюжету любов прекрасної простушки з вогником і благородного юнака з вищого суспільства ховається виклик своєму часу і, відповідно, своєму суспільству. «Сільва» – одна з оперет, яку можна дивитися і слухати нескінченно.

21 квітня 2019 року завітайте:

 • Рівненський академічний обласний театр ляльок (м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 15) повчальна вистава за мотивами казки «Колобок». Мета її показати дітям, що втікати з дому небезпечно. Вистава музична та ексцентрична. Вона інтерактивна, тому глядачі постійно спілкуються із героями, відповідають на їхні запитання.

 

 •  Рівненський обласний академічний український музично-драматичний театр (м. Рівне, Театральна площа,1) вистава «Земля» за О. Кобилянською. В її основу покладено реальну подію – братовбивство заради володіння землею, що сталося в одному з сіл Буковини. Два брата, дві долі – протилежні, як полюси.

 

 •  Чернігівський Обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка (Чернігів, пр-т Миру, 23) вистава «Бука». Дітлахів чекають веселі пригоди в компанії доброзичливих героїв. В ігровій формі юним глядачам розкажуть про те, як важливо мати хороших друзів. Похід в театр (можливо, перший) стане для вашого малюка приємним і корисним дозвіллям. «Бука» разом з безжурними гномами, а також забавними Білочкою, Мишком та Вовком покажуть, як треба розважатися і обов’язково розвеселлять сумного Зайчика Буку. Він зрозуміє, як необхідні кожному в житті справжні друзі.

 

 • Одеський Національний Академічний театр Опери та Балету (Одеса, пров. Чайковського, 1) опера «Мадам Батерфляй» Джакомо Пучіні. Вона зачаровує своєю красою і незвичайним сюжетом. Особливість її краси не тільки в геніальній музиці Пучіні, але і в тому, що спектакль дозволяє перейнятися надзвичайно привабливою особливою культурою Японії. Опера надзвичайно зворушлива і сумна, показує наївну і віддану історію кохання. У ній розкривається трагічна доля зовсім ще молодої і наївної японської гейші Чіо-Чіо-сан, на прізвисько Батерфляй.

 

Театр – це дуже простий і доступний спосіб доторкнутися до прекрасного, прожити чуже життя, відключитися від усього, приміряти на себе історію, придуману драматургом, отримати задоволення від гри акторів, від роботи режисера і художника … Театр – це можливість кожного разу проживати нове життя.

 

Leave a Reply