Мистецький Вектор запрошує до “КВІТУЧОЇ ФАНТАЗІЇ”.

Мистецький Вектор в черговий раз оголосив конкурс – I Всеукраїнський відкритий конкурс образотворчого мистецтва “КВІТУЧА ФАНТАЗІЯ” . І він актуальний, як ніколи, бо саме цього року 7 грудня виповнилось 120 років від народження Катерини Білокур – відомої майстрині народного декоративного живопису, представниці «наївного мистецтва», української художниці, яка входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. “КВІТУЧА ФАНТАЗІЯ” присвячена саме цій видатній людині, якій вдалося вразити самого Пікассо та завдяки мистецтву перетворити своє досить непросте життя у квітучу фантазію. Конкурс проводиться за підтримки Управління культури та туризму Рівненської ОДА, спільно з Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури – НАОМА та Палацом дітей та молоді міста Рівне.

Мета конкурсу – пошук та підтримка талановитих дітей і молоді, роз’яснювальна робота щодо ролі образотворчого мистецтва у формуванні поважного ставлення до культурної спадщини українського народу, усвідомлення її цінності, розгляд творчості Катерини Білокур як відображення характеру українського етносу та долі українського народу.
Одними з основних завдань конкурсу є:
– викликати у громадян повагу до українського образотворчого мистецтва та спонукати осмислити його цінність ;
– на прикладі творчої спадщини Катерини Білокур, як культурного скарбу українського народу, формувати систему духовних цінностей та почуття художньо-естетичного смаку;
– популяризація образотворчого мистецтва;
– можливість підвищити рівень майстерності серед тих, хто захоплений образотворчим мистецтвом;
– розвиток творчого потенціалу дітей та молоді;
– організація цікавого та корисного дозвілля;
– сприяння розвитку у дітей та молоді вміння висловлювати свою точку зору засобами художньої творчості.
Основну перевагу будуть мати проекти у напрямку народний декоративний живопис, представником якого була художниця Катерина Білокур. Дуже важлим є вміння відобразити емоції, культуру, історію регіону, де мешкає конкурсант. Техніка виконання довільна. Конкурс має дві номінації: живопис та малюнок. Формати робіт не обмежуються.
При оцінюванні враховується оригінальність ідеї, яскравість і виразність роботи, повнота розкриття теми, глибина та обсяг теоретичної та практичної підготовки, якість самостійної роботи, виявлений рівень професійно-орієнтованих знань, умінь і навичок. Тож композиція, технічна грамотність та образність є основними критеріями оцінювання конкурсантів.
До складу конкурсного жюрі увійшли професорсько-викладацький склад Національної академії мистецтв України, викладачі Рівненської дитячої художньої школи ім. А.І. Мартиненка та Рівненського міського палацу дітей та молоді.
Результати та підсумкові звіти за результатами Конкурсу оприлюднюються на офіційних сторінках Всеукраїнського об’єднання «Мистецький Вектор».
Кожен Учасник Конкурсу отримує сертифікат Конкурсу, а Переможці – відповідні дипломи та нагороди. На завершальному етапі оргкомітет конкурсу визначить трьох Переможців у кожній віковій категорії. Спеціальні призи чекають на тих, хто виконає свої конкурсні роботи на тему творчості Катерини Білокур.
Взяти участь у конкурсі виявило бажання безліч дітей та молоді з 18 областей України, тож для їх зручності було створено робочу групу конкурсу, якій учасники змагань зможуть задати всі хвилюючі їх запитання та отримати вичерпну відповідь.
Вікові обмеження не передбачені. А відтак: найменший вік учасника – 4 роки. Переважна більшість учасників конкурсу складається з учнівської молоді, студентів ВНЗ, викладачів мистецьких закладів освіти тощо.
Конкурс відбувається дистанційно та це не заважає встановленню між конкурсантами творчих контактів, обміну досвідом та співпраці в цілому.
Мистецький Вектор намагається залучити до Конкурсу якомога більше дітей та молоді, сприяючи таким чином розвитку духовності та несучи у маси української культуру.

 

 

Leave a Reply